sobota, 21 czerwca 2014

Aktualnie ulubione książeczki Hani


Chciałam wam pokazać książeczki, które aktualnie Hania "czyta" najczęściej.

Na pierwszy ogień idzie "Gdzie ukryła się wiewiórka" (Wyd. Aksjomat). Jest to chyba najczęściej obecnie przeglądana przez Hanię książeczka. Tekst jest dla niej mało ważny, liczy się, gdzie ukryła się wiewióra Kamila i odszukiwanie innych zwierzątek na stronach oraz patrzenie, co robią dzieci :)


Hania lubi też "Bambo" Tuwima (Wyd. Wilga) - przegląda ją bardzo często, a tekstu wiersza potrafi słuchać i słuchać, nawet bez książeczki go bardzo lubi.

Od dawna hitem u nas są też książeczki Małgorzaty Strzałkowskiej (Wyd. Bajka). A z nich ulubione to "Piłka" oraz "Na podwórku" - świetne teksty, łatwo zapadające w pamięć i piękne obrazki. Pierwsza to historia o piłce i burej kurce, a druga zgadywanki. Hania bardzo lubi też książki Erica Carle (Wyd. Tatarak), z nich ulubione są "Bardzo głodna gąsienica" oraz "Biedronka", ale od jakiegoś czasu chętnie przegląda też pozostałe. Każda z tych książek jest inna. Hania najbardziej lubi, kiedy historyjka jest przedstawiona na "schodkowych" stronach. 

Dopiero niedawno Hania zainteresowała się "Czereśniową" (posiadamy Wiosnę, Wyd. Dwie Siostry). Jak na razie wyszukuje ulubione motywy - zegary, samochody, kotki i inne zwierzątka... A jest tego naprawdę dużo do oglądania i szukania. Dla wnikliwych dzieci zabawa gwarantowana na długi czas :) 
Od niedawna posiadamy też dwie książeczki z serii "Co słychać" - mamy "U polnych zwierząt" oraz "U wiejskich zwierząt" (Wyd. Olesiejuk). Książki są naprawdę pięknie ilustrowane, a dodatkowo posiadają ukryte "niespodzianki" - okienka, gdzie zmieniają się obrazki oraz otwierane okienka. Hania upodobała sobie szczególnie otwierane okienka i po kilka razy sprawdza, co się za nimi kryje :) 

Chciałam jeszcze wspomnieć o dwóch książkach z wierszami Jana Brzechwy. Wg mnie są bardzo ciekawie wydane. Hania chętnie słucha tych wierszy, a że książki są ładnie ilustrowane, lubi też je przeglądać. Z ich serii dostępne są także wiersze innych autorów, myślę, że warto się nimi zainteresować.

Pierwsza - "Wiersze i wierszyki dla najmłodszych" (Wyd. Wilga). Piękne kolorowe strony i znane wiersze. 
Druga - "Wiersze dla najmłodszych" (Wyd. Zielona Sowa) - Krótkie wierszyki o zwierzętach i pojedyncze obrazki. (poniżej zdjęcia Hani z książeczką sprzed kilku miesięcy)


Hania bardzo lubi też oglądać książeczki z serii "Obrazki dla maluchów" (Wyd. Olesiejuk), mamy ich sporo, jednak nie wszystkie cieszą się jej jednakową uwagą. Te, które częściej ogląda, to np. " Świat w ruchu" oraz "Zwierzęta i ich dzieci".


Wszystkie książeczki opisane przeze mnie mają grube kartonowe strony.

9 komentarzy:

 1. Witaj! Odkąd zaszłam w ciążę a więc już ponad rok temu z niecierpliwoscia czekam na każdy nowy wpis,przeczytałam całego bloga od deski do deski i często wracam do różnych postow:) na ten nowy wpis również czekałam z niecierpliwoscia, piękne książeczeki ma Twoja Hania:) pozdrawiam Cię serdecznie Agnieszka również mama Hani:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj. Bardzo mi miło,dziękuję ci za miłe słowa! Nie mam teraz czasu pisać tak często, jak kiedyś niestety. Książeczek Hania ma naprawdę dużo, ale tylko niektóre wyróżnia. Pozdrawiam Cię serdecznie!

   Usuń
 2. Wszystkie książeczki są świetne ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super te książeczki. Koniecznie się wybiorę do księgarni i kupię coś z tej listy :) Mi też chyba najbardziej do gustu przypadła Wiewiórka :D

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas książeczki to podstawa i najlepsza zabawa. Mamy wiele takich samych pozycji :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja córcia mimo, że ma dopiero 7 miesięcy ma już (albo dopiero) 4 książeczki + 9 schowanych i już ją ciekawią :)

  http://zapisane-wspomnienia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. My polecamy bardzo : Odgłosy wiejskich zwierząt, Wydawnictwo: Olesiejuk
  U Was bardzo mi się spodobała: Gdzie ukryła się wiewiórka.
  Brzechwę posiadamy w pięknym kolorowym wydaniu jednak z miękkimi stronami. Jest już dość sfatygowana ale za to jest mnóstwo do czytania i oglądania :) Jakoś Strzałkowska do mnie ani do Lili zupełnie nie przemawia ;)
  Seria Obrazki dla maluchów - mamy całą serię - już jakieś 2 miesiące temu poszła w głębokie zapomnienie :(

  Pozdrawiam,
  Madlen

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam! Nie posiada Pani na sprzedaż książeczek dla maluszków? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj. Nie, chyba nie... Te czarno białe sprzedałam już, a te inne z obrazkami Hania na razie czasem jeszcze przegląda, więc nie planowałam ich sprzedawać. POzdrawiam!

   Usuń