sobota, 25 stycznia 2014

Mały edit

Mały edit do postu o skończonych 9 miesiącach, chociaż zostało nam około 1,5 tygodnia do skończenia 10 ;)
Akurat byłyśmy na kontrolnej wizycie u pediatry i wiemy już, że Hania waży 7900 g i mierzy 71 cm. Tak mi się zdawało, że sporo urosła, bo wszystko zaczęło mieć na nią za krótkie rękawki ;). I w końcu przeskoczyła z 3 na 10 centyl. No i ubranka na 74cm już nie są na nią za duże. 
Dodatkowo zalecono nam wziększenie dawki żelaza do 30 mg (z 15. Bierzemy Actiferol od początku ze względu na niską wagę urodzeniową Hani). 
Pani doktor poleciłam nam też zwiększyć dawkę witaminy D3. Wg najnowszych zaleceń teraz dawka dzienna dla dzieci to nie 400, a 600 jednostek, wiedziałyście o tym?
Oprócz tego z Hanią wszystko w porządku :) Kolejna wizyta czeka nas po skończeniu roku, wtedy zrobimy szczepienia i pobierzemy kontrolnie morfologię.

A tu Hania robi papa :)


7 komentarzy:

 1. Z tą dawką witaminy D to nie wiedziałam że się tak zmieniło, nie słyszałam o tym. Chyba się muszę do lekarki przejść ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej ho!
  No to Hania już prawdziwa duża panienka :D.
  O witaminie D nie wiedziałam, a wczoraj byliśmy pediatry, bo Matylda chora. No ale nasza lekarka jest z tych, co jak nie zapytam, to się nie dowiem... Czy są gotowe twist offy 600 jedn.? //myśli
  Pozdrawiam - Kat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba na razie nie ma, pewnie niedługo firmy dostosują dawki wg nowych zaleceń. Te w psikaczu łatwiej dawkować. My akurat mamy teraz też rybki i lekarka poleciła dawać dwie rybki co drugi dzień.

   Usuń
 3. co to znaczy dobry pediatra.... na wage ulota , moje dziecko w maju skonczy 3 latka i, o zgrozo, nie mialo jeszcze morfologii, lekarz NIGDY o niej nie wspomnial, ja nie pomyslam,chyba zrobie we wlasnym zakresie... a u Was bedzie to pierwsza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj. Nie, już Hania miała pobieraną kilka razy z paluszka. Tylko wiesz, może dlatego, że Hania urodziła się z niską wagą urodzeniową. Tym razem tez lekarka chciała nam zlecić morfologie, ale stwierdziła, że gołym okiem widać, że ładnie przybiera i nie ma anemii, więc powiedziała, że po skończeniu roku wystarczy. Ale przez 3 lata nie robić żadnej, to wydaje mi się jednak nie za dobrze. Może poproś lekarza o skierowanie następnym razem.

   Usuń
  2. dzieki, tak zrobie, a ile Mala wazyla jak sie urodzila?

   Usuń